• kadının kadına iltifatı

  .
  (bkz: kişi kendinden bilir işi)
  Beğendiğim bir özelliği çekinmeden kıskanmadan söylerim hemcinsime de karşı cinsede. Beni mutlu eden minik detaylarin onları da mutlu edecegini bilmek basit bir empati. Açık oyladığım kadin sayısı açık ara fazladir mesela.
  2 -1 ... zenosyne
 • ben bu yazıyı kızıma yazdım

  .
  iyi ki doğdun aşkım.

  seninle beraber olmak müthiş bir deneyim. sen kusurlarımı, güzel yönlerimi keşfettiğim çok güzel bir macerasın. sana örnek olup "öğretmek" isterken, sen bana bir sürü şey öğretiyorsun. yaşama sevincine, sevdiğin işi yapmak için gösterdiğin azme, herkes kolayı seçerken sınırlarını zorlayan bir iş seçmene hayranım. sayende çok da sevmediğim bu hayata tutunabilme gücü buluyorum. seni çok seviyorum.
  20 -3 ... nadia nadia
 • erdoğan ın güvenli bölge projesi

  .
  istanbulda bir deprem aninda doğru dürüst sığınma alani,toplanma alanı bile bir ülkede sırf suriler rahat etsin diye bu kadar uğraşmak enteresan..

  valla bende suri vatandaşligina mi gecsem ne .

  onların bizden daha çok ederi var..
  4 ... diablo1987
 • hiçbir şeyi unutmayıp sürekli yüze vuran tip

  .
  Annemdir. Kadın takmış bana kafayı.
  8 ... lara croftt
 • ruju dudağın dışına sürmek

  .
  ruju dudağın dışına sürmek
  8 ... serrano
 • sözlük kızlarının sütyenleri

  .
  sağ alt köşe.
  sözlük kızlarının sütyenleri
  bu ne la?
  33 -3 ... bigbangtheory deki ruh hastasi
 • evlenmek isteyen erkeğin asıl amacı

  .
  Çok bellidir.
  evlenmek isteyen erkeğin asıl amacı
  5 ... geceyebakan
 • eve para getirmeyen kadın

  .
  insan uretiyor, parayida getirmeyi versin.

  saka bir yana kadin calisinca dert calismayinca dert.
  kadinlar memnuniyetsiz diye dert yanarsıniz ama erkekler daha dirdirci.
  istekleriniz hic tukenmiyor.
  yok yemek yapsin yok para getirsin yok yatakta iyi olsun yok aileme sunu bunu yapsin.
  cok simariksiniz.

  neyse ates puskurdugume gore gidebilirim.
  4 ... toskaa
 • anın görüntüsü

  .
  anın görüntüsü
  Çünkü doğumgünüsü...
  34 -12 ... mrltln
 • osmanlıcaya gerçek türkçe bu diyen insan

  .
  Dil konusunda kimlerle kapışıyoruz. Yabancı sözcüğü alıp kullanmak senin benliğini bozar sen olmaktan çıkarsın. Dil dediğin kültürdür seni yansıtır örfünü adetini anlatır. Bunu anlamak zor olmasa gerek.

  Dünyada dil bakanlığı olan tek ülke Fransa’dır. Neden? Adamlar 19. Yüzyılda dünyada hakim dildi sonra ingilizce ana dil gibi yayıldı. Sen kendi dilini kullanmazsan başka dillere teslim olursan elin adamı senin dilini de yönetir kültürünü de bu kadar basit.

  Kökleri orta asyaya dayanan bir milletin dilinden bahsediyoruz. Dil halkın içinden çıkandır. Sen dilden adamın inanışını bile çözersin. Orhun abidelerinin ilk sözcüğü nedir? Tanrı kelimesidir tanrı. Türklerin tek taneı inancına inanması ahiret inancının olmasının kanıtı gibi tanrı ilk kelimesidir. Kökü milattan önceye dayanan Türk kara kuvvetleri askerlerine yemek öncesi tanrımıza hamdolsun dedirttirken köklerine sahip çıktığı içindi kimse allah kuran düşmanı olduğundan yapmadı söyletmedi.

  Ama bir Arap yalakalığı gidiyor. Kuranı Kerim kutsaldır Allah’ın kelamıdır ama Arapça değil Farsça değil. Bu tehlikeyi yüzyıllar önce Kaşgarlı Mahmut görmüş divanı lügatit türkü yazmış Türkçenin Arapçadan aşağı bir dil olmadığını göstermek için. Dilimizin kültürü dünyadaki çoğu dilden üstündür ve çeşitlidir. Dünyanın başka dillerinde bu kadar çeşit renk yoktur mesela mavi mavidir yeşil yeşildir ara renk yoktur çünkü dilleri karşılamaz ama bizim dilimiz hepsini karşılıyor.

  Az kültürünüze sahip çıkın kimse size başka millete düşman olun demiyor ama kendi milletine kültürüne haksızlık edip durmayın. Evet.
  3 -2 ... oytunkaran
 • entellektüel

  .
  entellektüel olucam derken biseksüel olup çıkan arkadaşım var. bu da böyle bir anımdır.
  4 ... borislavmilic